Repertoire of the competition

Category I.

Round 1

-        One etude from Popper: 15 Easy Etudes for cello (Op.76/1.)

-        Optional piece of performance

Round 2

-        Popper: Widmung Op.11 or

         Popper: Tarantella Op.33 or

         Popper: Dance of Gnomes Op.50 No.2

-        Slow or fast movement from a concert (max. 8 minutes)

 

Category II.

Round 1

-        Popper: 4 Etude in Es major or

         Popper: 10 Etude in F major (Mittelschwer Etüden Op.76/II.)

-        Fast movement from a baroque sonata

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

Round 2

-        J.S.Bach: Sarabande and Gigue from solo suite in G major

-        Popper: Mazurka in G minor Op.11. or

         Popper: Gavotte in D major Op.23.

-        Fast movement from a concerto (max. 10 minutes)

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

 

Category III.

Round 1

-        Popper: 10 Etude in C minor or

         Popper: 16 Etude in C major (Hohe Schule Op.73)

-        Fast movement from a baroque sonata

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

Round 2

-        J.S.Bach: Sarabande and Gigue from solo suite in D minor

-        Popper: Vito Op.54 No.5 or

         Popper: Menuetto Op.65 No.2

-        Fast movement from a concerto (max. 10 minutes)

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

 

Category IV.

Round 1

-        Popper: 20 Etude in G minor or

         Popper: 22 Etude in G major (Hohe Schule Op.73)

-        Slow and fast movement from Boccherini or Valentini or Francoeur or Locatelli sonatas

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

Round 2

-        J.S.Bach: Sarabande and Gigue from solo suite in C major

-        Popper: Concert Polonaise in D minor Op.14 or

         Popper: Serenade Op.54. No.2.

-        Fast movement from a concerto (max. 10 minutes)

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

 

Category V.

Round 1

-        Popper: 12 Etude in C major or

         Popper: 33 Etude in D major (Hohe Schule Op. 73)

-        Popper: Russian Fantasy Op.43. or

         Popper: Hungarian Rhapsody Op.68

-        Optional piece of performance (max. 8 minutes)

Round 2

-        J.S.Bach: Sarabande and Gigue from solo suite in E flat major

-        Popper: Dance of the Elves Op.39. or

         Popper: Spinning Song Op.55.

-        Fast movement from a concerto (max. 10 minutes)

-        Beethoven: Sonata in C major Op.102 No.1 I.movement or

         Beethoven: Sonata in D major Op.102 No.2 I.movement or

         Brahms: Sonata in F major Op.99 I.movement or

         Schumann: Adagio and Allegro Op. 70

Verseny anyaga

I. korcsoport

1. forduló

-        Egy szabadon választott etűd Popper: 15 könnyű gyakorlat gordonkára (Op.76/I.)

-        Szabadon választott előadási darab

2. forduló

-        Popper: Widmung Op.11 vagy

         Popper: Tarantella Op.33 vagy

         Popper: Gnómok tánca Op.50 No.2

-        Szabadon választott koncert tétel (max.8 perc)

 

II. korcsoport

1. forduló

-        Popper: 4. Esz-dúr etűd vagy

         Popper: 10. F-dúr etűd (Mittelschwer Etüden Op.76/II.)

-        Gyors tétel egy barokk szonátából

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

2. forduló

-        J.S.Bach: Sarabande és Gigue a G-dúr szólószvitből

-        Popper: g-moll Mazurka Op.11 vagy

         Popper: D-dúr Gavotte Op.23

-        Gyors tétel egy versenyműből (max.10 perc)

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

 

III. korcsoport

1. forduló

-        Popper: 10. c-moll etűd vagy

         Popper: 16. C-dúr etűd (Hohe Schule Op.73)

-        Gyors tétel egy barokk szonátából

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

2. forduló

-        J.S.Bach: Sarabande és Gigue a d-moll szólószvitből

-        Popper: Vito Op.54 No.5 vagy

         Popper: Menuetto Op.65 No.2

-        Gyors tétel egy versenyműből (max.10 perc)

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

 

IV. korcsoport

1. forduló

-        Popper: 20. g-moll etűd vagy

         Popper: 22. G-dúr etűd (Hohe Schule Op.73)

-        Lassú és gyors tétel: Boccherini, Valentini, Francoeur vagy Locatelli szonátából

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

2. forduló

-        J.S.Bach: Sarabande és Gigue a C-dúr szólószvitből

-        Popper: d-moll Koncert Polonéz Op.14 vagy

         Popper: Szerenád Op.54 No.2

-        Gyors tétel egy versenyműből (max.10 perc)

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

  

V. korcsoport

1. forduló

-        Popper: 12. C-dúr etűd vagy

         Popper: 33. D-dúr etűd (Hohe Schule Op.73)    

-        Popper: Orosz Fantázia Op.43 vagy

         Popper: Magyar Rapszódia Op.68

-        Szabadon választott előadási darab (max.8 perc)

2. forduló

-        J.S.Bach: Sarabande és Gigue a Esz-dúr szólószvitből

-        Popper: Tündértánc Op.39 vagy

         Popper: Fonódal Op.55

-        Gyors tétel egy versenyműből (max.10 perc)

-        Beethoven: C-dúr szonáta Op.102 No.1 I. tétel vagy

         Beethoven: D-dúr szonáta Op.102 No.2 I. tétel vagy

         Brahms F-dúr szonáta Op.99 I. tétel vagy

         Schumann: Adagio és Allegro Op.